8-5-233-47-05, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.     icon facebookicon googleplus icon lticon enicon ru icon neigalus

Apie mus

Sutrikusio intelekto žmonės prašosi darbo

Dabar socialinė politika, projekto partneriai, donorai, suteikia galimybę šioje srityje sulaukti gerų pokyčių. „Vilniaus Viltis“ nuotr.

lrytas.lt 2015-04-03 16:13

Bendrija „Vilniaus Viltis“ daugiau kaip dvidešimt metų padeda sutrikusio intelekto žmonėms ir jų artimiesiems būti lygiateisiais visuomenės nariais, išsiveržti iš užribio, kuris nuo sovietmečio buvo atskyręs ir diskriminavęs proto negalią turinčius žmones, ugdyti visuomenės supratimą, kad pasaulis priklauso ir šiems žmonėms.

Bendrija „Vilniaus Viltis“ pradėjo  projektą, kurio tikslas ir kelių dešimtmečių veiklos siekiamybė – sutrikusio intelekto žmonių įtraukimas į darbo rinką, jų realus užimtumas, darbo vietų kūrimas.

Pastaruoju metu sutrikusio intelekto žmonėms tokia izoliacija ir atkirtis siekiant darbo vietų buvo akivaizdi, nors buvo mėginimų sukurti darbo vietas sutrikusio intelekto žmonėms ir anksčiau, tačiau tęstinumo nebuvo. Dabar socialinė politika, projekto partneriai, donorai, suteikia galimybę šioje srityje sulaukti gerų pokyčių.

„Sutrikusio intelekto žmonės, jeigu būtų mokomi nuo vaikystės, tikrai galėtų dirbti nesudėtingą darbą, – sakė projektą įgyvendinančios bendrijos „Vilniaus Viltis“ pirmininkė Birutė Šapolienė. – Ar tai viena kokia nors operacija, informacinių lapelių dalijimas, ar valymo darbai su pagalbininku, lankstymo ar klijavimo darbai namuose, kur jų padėjėjai būtų jų tėvai ar globėjai. Galimybių yra, ieškome partnerių. Nors socialinių įmonių proto negalią turintiems žmonėms, kur galima būtų dirbti su asistentu, kol kas nėra, bet padėtis keičiasi.“

Pokyčiai būtini. Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje gimsta vis daugiau sutrikusio intelekto žmonių. Be abejo, ne kiekvieną žmogų, gimusį su įgimta proto negalia, galima bus integruoti į darbo rinką, kai kuriems labai sutrikusio intelekto žmonėms liks tik jiems skirti užimtumo centrai. „Tačiau galimybių ribos šioje srityje priklauso nuo mūsų. Turi baigtis tie laikai, kai vienintelė  tokių žmonių veikla buvo popierinių gulbių lankstymas.”

Dėl kiekvieno žmogaus reikia stengtis, ypač dėl pareigos naštą velkančių, pavargusių jų artimųjų, kurie jaučiasi už sveikiesiems patogaus visuomenės gyvenimo ribų, – sakė sutrikusio intelekto žmonių bendrijos „Vilniaus Viltis“ pirmininkė Birutė Šapolienė.

– Vilniaus halės turguje nuolatinis lankytojas yra susidūręs su gėlininke ponia Danute.

Jos sūnui jau trisdešimt. Ponia Danutė, pasitelkusi motinišką meilę, begalinį užsispyrimą ir tikėjimą, savo sutrikusį intelektą turintį sūnų išmokė dirbti kartu. Iš pradžių jis tik žiūrėjo sėdėdamas savo kėdutėje, dabar jis sukabina vainikus, išdėlioja gėles, sustato žvakes, su juo šiltai bendrauja visi turgaus prekeiviai.“

Toks yra šio projekto tikslas: padėti būti kartu, suteikti galimybę dirbti nesudėtingus darbus, gauti už juos atlygį, sumokėti mokesčius, svarbiausia jaustis oriai tiek patiems sutrikusio intelekto žmonėms, tiek jų artimiesiems.

Our website is protected by DMC Firewall!