8-5-233-47-05, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.     icon facebookicon googleplus icon lticon enicon ru icon neigalus

Apie mus

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Vilniaus Viltis“ įgyvendina 2009–2014 m. Europos Ekonominės Erdvės Finansinio Mechanizmo NVO programos Lietuvoje fondo projektą

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Vilniaus Viltis“ įgyvendina 2009–2014 m. Europos Ekonominės Erdvės Finansinio Mechanizmo (toliau – EEEFM) NVO programos Lietuvoje fondo projektą Bendrijos „Vilniaus Viltis“organizacijos stiprinimas ir asmenų turinčių proto negalią interesų atstovavimas (sutarties Nr. EEE-NVO-K2-DP-18-S13)

Projekto tikslas – bus sustiprinta proto negalią turinčių asmenų atstovaujančios organizacijos savivalda ir pagerintas narių interesų atstovavimas.

  • Uždavinys 1. Organizacijos stiprinimas sukuriant duomenų bazę ir didinant kompetencijas.
  • Uždavinys 2. Pagerintas narių interesų atstovavimas per socialinių paslaugų teikimą ir integracijos didinimą.

Kadangi šios problemos yra bendros visiems proto negalią turintiems žmonėms visoje Lietuvoje tad prie projekto prisijungti pakvietėme ir du asocijuotus partnerius iš šiaurės Leituvos tai yra bendrija „Panevėžio Viltis“ įkurta 1990 m, ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Joniškio Viltis.

O kad projektas būtu dar kokybiškesnis ir geriau patenkintų tokių žmonių poreikius, buvo pasirinktas partneris Islandijos organizacija As styrktarfelag (po kontaktinio seminaro Vilniuje) taip pat dirbanti su proto negalios asmenimis. Islandijos organizacija pasirinkta todėl, kad jų veikla bei tikslai yra artimi Bendrijos „Vilniaus Viltis“ vykdomoms veikloms, todėl bendradarbiavimas su jais leis pasidalinti gerąja patirtimi sprendžiant sutrikusio intelekto asmenų socialinių paslaugų ir užimtumo kokybės gerinimą.

Taip pat šis projektas skirtas prisidėti įgyvendinti NVO programos vieną iš bendrųjų prioritetų – tolerancijos skatinimą.

Verta paminėti, kad projekto metu bus vykdomos socialinės akcijos, darbuotojų ir specialistų mokymai, neįgaliųjų, šeimos narių specialistų ir valdžios atstovų diskusijos ir susitikimai aptariant sutrikusio intelekto asmenų įtraukimą į darbo rinką, paslaugų plėtojimo, profesinio rengimo, ugdymo programų plėtrą. Projekto veikla mažins diskriminaciją, keis visuomenės požiūrį ir ugdys toleranciją tarp visuomenės narių sutrikusio intelekto žmonių atžvilgiu. Šis projektas įgalins neįgaliuosius drąsiau įsilieti į savo bendruomenes, darbo rinką, sustiprins NVO ir paskatins bendradarbiavimą su kitomis organizacijomis.

Už tai esame labai dėkingi projekto finansiniams partneriams, bei visiems savanoriams ir kitiems atkakliems žmonėms vykdantiems ir prižiūrintiems šį projektą.

Our website is protected by DMC Firewall!