8-5-233-47-05, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.     icon facebookicon googleplus icon lticon enicon ru icon neigalus

Paslaugos

Paslaugos suaugusiems

Paslaugos suaugusiems

1. Dienos užimtumas

Socialinių ir savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymas
Paslaugų šeimai tarnyboje, kuri įsikūrusi Vytenio 37, Vilniuje teikiamas socialinių ir savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymas. Lankytojai mokomi kaip save apsitarnauti, orientuotis kitoje aplinkoje, apsipirkti parduotuvėse, kaip patiekti maistą ir susitvarkyti pavalgius, kaip naudojamas patalpas tvarkyti, naudotis buitiniais prietaisais; supažindinama bei mokoma kitų socialinių įgūdžių.

Darbinių įgūdžių ugdymas
Paslaugų šeimai tarnyboje asmenys taip pat mokomi įvairių amatų – siuvimo, vėlimo iš vilnos, vėrimo iš karoliukų, mezgimo virbalais ir kabliuku, siuvinėjimo kryželiu ir kt.
Ugdomi meniniai gebėjimai – atvirukų, knygų skirtukų gaminimas, karpymas, lipdymas, mokomi bendravimo meno, naudojant tam tikslui skirtus žaidimus. Lankytojai mokomi organizuoti darbelių parodas, dalyvauja įvairiose mugėse.

Paslaugos po darbo
Paslaugų šeimai tarnyboje yra teikiamos paslaugos po darbo. Tai paslauga svarbi tėvams, kuriems reikia dirbti ilgiau, kai reikia išvykti arba tvarkyti įvairius reikalus, norint užsiimti kita veikla, dalyvauti renginiuose, galų gale pailsėti. Socialinė darbuotoja užima neįgalius asmenis iki 18.30 val. Neįgalieji mokomi savęs apsitarnavimo, aplinkos sutvarkymo, įvairių dirbinių gaminimo, organizuojami meniniai užsiėmimai, neįgalieji mokomi bendravimo įgūdžių, žaidžiant įvairius tam tikslui skirtus žaidimus.

Socialinių įgūdžių ugdymas šeimoje/namuose
Bendrijos “Vilniaus Viltis” 2 socialinės darbuotojos lanko neįgaliuosius ir jų šeimas namuose. Pagrindinis tikslas - padėti ir mokyti apsitarnauti save, tvarkytis buityje (gaminti paprasčiausius patiekalus, susitvarkyti pavalgius, suplauti indus ir pan.) naudotis buitiniais prietaisais. Taip pat neįgalieji gali būti mokomi tvarkyti piniginius reikalus, planuoti išlaidas ir pajamas bei taupyti atostogoms. Mokoma ir padedama apsipirkti parduotuvėse, lankytis kitose svarbiose institucijose ir įstaigose.  

2. Asmeninio asistento pagalba

Asmeninis asistentas - tai įvairiapusė pagalba sutrikusio intelekto ir kompleksinę negalią turintiems asmenims. Asmeninis asistentas lydi lankantis įvairiose įstaigose (užimtumo, ugdymo, reabilitacijos, sveikatos priežiūros), gali pagelbėti tvarkant įvairius dokumentus (išmokas, turto ir kita) gali pagelbėti lankantis kitose viešąsias paslaugas teikiančiose įstaigose (savivaldybėje, ministerijoje, bankuose). Padeda neįgaliesiems pasirinkti jų poreikius atitinkančias ugdymo, profesinio rengimo, užimtumo, apgyvendinimo įstaigas. Padeda tvarkytis dokumentus ir lankytis Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje bei padeda spręsti iškilusias problemas. 

3. Darbo asistento paslaugos

Pagalba ieškant darbo:
Visais įmanomais būdais, bandoma surasti darbą:

 • Naudojamasi interneto pagalba;
 • Ieškoma įmonių kurios norėtų įdarbinti žmones turinčius proto negalią;
 • Bendradarbiavimas su darbo birža;
 • Pastovus ieškojimas darbo partnerių;
 • Bendradarbiavimas su socialinėmis įmonėmis;
 • Tobulinimasis seminaruose.

Pagalba pasiruošiant įdarbinimo procesui:

 • Motyvaciniai pokalbiai skatinantys eiti ieškotis darbo;
 • Mokymasis rašyti motyvacinį laišką ieškantis darbo;
 • Paskaita apie darbo etiketą;
 • Pastovi emocinė pagalba skatinanti vis labiau tobulėti.

Bendradarbiavimas su darbdaviais:

 • Nuolat ieškoma įmonių su kuriais galėtume užmegzti darbinius ryšius;
 • Jei yra galimybė apsilankome įmonėse kur siūlomas darbas;
 • Nenutraukiame ryšių su senais partneriais;
 • Kontaktuojame su darbo birža;
 • Vaikštome į įvairiausius susitikimus su darbo partneriais.

Pagalba pradedant dirbti:

 • Kartu einama į darbą ir padedama įsidarbinti;
 • Pastovus kontaktas su darbdaviu;
 • Keliama motyvacija dirbti;
 • Pastovus kontaktas su neįgaliuoju asmeniu;
 • Neįgalaus asmens pastovus išklausymas dėl darbo sąlygų;
 • Nenutrūkstantis kontaktas įsidarbinus.

Per 2014 metus buvo įdarbinta 8 neįgalieji, dirba 5 neįgalieji, 3 asmenys dirbo trumpą laiką, 1 neįgaliajam pavyksta surasti trumpalaikius darbus.

4. Meninių gebėjimų ugdymas

Dailės užsiėmimas
Meninės veiklos terapija siekama,kad neįgalusis asmuo atskleistų savo meninius gebėjimus, taipogi atsipalaiduotų ir patirtų tam tikrą relaksaciją. Per meninius užsiėmimus bandome mokintis piešti, tapyti, lipdyti ir vis kokius daryti dalykėlius, kurie suteiktų džiaugsmo. Dailės užsiėmimuose labai svarbus bendravimas ir, kad užsiėmimo lankytojai taptų vieninga grupe, kuri juos vienytų. Tam, kad taptume draugais dažnai dirbame grupelėmis arba visi kartu. Dažnai per užsiėmimus klausome muzikos, kuri atpalaiduoja mus emociškai ir leidžia pasinerti į kūrybą. Šis užsiėmimas vyksta Bendrijos “Vilniaus Viltis” būstinėje kiekvieną antradienį nuo 16.30 val. kviečiame narius prisijungti.

Šokiai
Šokių pradžioje visada būna mankšta, kuri mus ragina pajudėti. Vėliau prasideda šokiai. Kiekvieną savaitę mokomės vis naujesnių žingsnių arba tiesiog šokame taip, kad atsipalaiduotume, kartais imamės teatro elementų, kurie išlaisvina mūsų emocijas. Mūsų šokiuose labai svarbus bendravimas, kad žmonės atrastų vienas kitą ir nesijaustų vieniši. Grupelė yra draugiška, todėl švenčiame gimtadienius, geriame arbatą ir daug kalbamės, kad nesijaustume atstumti ir taptume pilnaverčiais visuomenės nariais! Šokiai vyksta kiekvieną penktadienį 17.30 val Vilniaus “Atgajos” specialiojoje mokykloje, Viršuliškių 103, Vilnius.

5. Konsultavimas, informavimas ir atstovavimas

Bendrija “Vilniaus Viltis” garsėja ne tik tuo, kad yra didžiausia organizacija vienijanti šeimas ir proto negalią turinčius asmenis Vilniuje, bet ir organizacija turinti naujausią ir aktualiausią informaciją susijusią su proto negalia: teisės aktai, paslaugos, išmokos ir daugybė įvairiausių niuansų. Nuolat besikeičiančioje informacijos gausoje sunku susigaudyti, tad Bendrija “Vilniaus Viltis” ir jos darbuotojai/savanoriai/ nariai yra pasiruošę padėti savo nariams. Siekiame būti savarankiški ir žinoti savo teises bei jas ginti.

6. Sociokultūrinių renginių organizavimas

Kiekvienais metais Bendrija „Vilniaus Viltis“ organizuoja sociokultūrinę veiklą neįgaliesiems ir jų šeimos nariams, rašo prašymus teatrams, firmoms, organizuojančioms koncertus gauti nemokamus arba mažesnėmis kainomis bilietus.
Kasmet gruodžio mėn. kino teatras "FORUM CINEMAS" prieš Kalėdas visiems norintiems ir galintiems atvykti vaikams nemokamai siūlo pažiūrėti kino filmus pagal atskirą repertuarą, kur bendrija gauna bilietus į filmus visiems užsiregistravusiems bendrijos nariams.

Kartu su organizacijos nare – gide Marija Šimoneliene organizuojamos mokamos ir nemokamos ekskursijos po Lietuvą, į užsienio šalis ir Vilniaus m.

7. Transporto paslaugos

Organizuojamuose meninio ugdymo ir socialinių ir savarankiškumo gyvenimo įgūdžių ugdymo ir palaikymo veiklose dalyvauja sutrikusio intelekto asmenys, kurie negali naudotis visuomeniniu transportu. Todėl jiems teikiama transporto paslauga. Neįgalieji į veiklas iš namų ryte atvežami ir po užsiėmimų parvežami į namus ir į kitas ugdymo bei užimtumo įstaigas Bendrijos „Vilniaus Viltis“ mikroautobusais. Į tarnybą jaunuoliai atvyksta iš įvairių Vilniaus mikrorajonų.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!