8-5-233-47-05, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.     icon facebookicon googleplus icon lticon enicon ru icon neigalus

Paslaugos

Paslaugos suaugusiems

Paslaugos suaugusiems

Neįgaliųjų dienos užimtumas

Neįgaliųjų užimtumo grupės dienos metu ir po darbo

Paslaugų šeimai tarnyboje, kuri įsikūrusi Vytenio 37, Vilniuje, kiekvieną darbo dieną 8.00 – 17.00 val. ir 17.00 - 19.00 val. projekto vykdytojai organizuoja šiuos užsiėmimus:

Neįgaliųjų savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas.

Užsiėmimų metu neįgalieji supažindinami su namų ruošos darbais, mokosi savarankiškai juos atlikti: palaikyti švarą, gaminti maistą, mokomi elgtis prie stalo, apsipirkti, naudotis pinigais ir banko kortelėmis, važiuoti viešuoju transportu, orientuotis ir judėti aplinkoje bei mieste, naudotis techninės pagalbos priemonėmis. Mokomi savitvarkos įgūdžių, vyksta įvairūs žaidimai lauke ir pokalbiai apie sveiką gyvenseną.

Socialinių įgūdžių stiprinimas, ugdymas ir atkūrimas individualiai ar savipagalbos grupėse.

Lankytojai mokomi: kaip paprašyti pagalbos, prisitaikyti prie naujų situacijų, bendravimo įgūdžių dalyvaujant įvairiuose renginiuose, šventėse, individualiai ir savipagalbos grupėse. Neįgalieji skatinami aktyviau dalyvauti bendruomenės gyvenime, mažinant socialinę atskirtį, organizuojant renginius (dalyvaujant mugėse, lankant kino teatrus, parodas, koncertus ir kt.).

Pažintinių funkcijų formavimas – pagrindinių bendrųjų žinių, taikomų praktiškai, suteikimas.

Lankytojai mokomi rašyti, skaityti ir skaičiuoti, lavinti atmintį, valdyti dėmesį, kompiuterinio raštingumo.

Bendrųjų darbinių įgūdžių, kurių ateityje gali prireikti darbinėje veikloje, formavimas, ugdymas ir įtvirtinimas.

Lankytojams formuojami, įtvirtinami ir ugdomi bendrieji darbiniai įgūdžiai, kurių gali prireikti darbinėje veikloje, mokoma punktualumo, atsakomybės, kruopštumo, gebėjimo planuoti savo darbo krūvį ir laiką, darbo tempą, gebėjimą dirbti savarankiškai ir komandoje, atlikti darbo užduotis iki galo ir kt.

Saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas.

Lankytojai ugdo ir lavina saviraišką ir kūrybiškumą – meninę raišką, estetinį skonį, pastabumą, iniciatyvumą, abstraktų mąstymą. Mokomi gaminti įvairius rankdarbius: siuvimo, vėlimo iš vilnos, simegrafijos būdu siuvinėti paveikslus, atvirukus, karoliukų vėrimo (biserio technika), mezgimo virbalais ir kabliuku, siuvinėjimo kryželiu, dekupažo, gaminių iš popieriaus (origami būdu).

Ugdomi jų meniniai gebėjimai – piešimo įvairia technika (akvarele, guašu, akriliniais dažais, tušu, pieštukais, kreidelėmis), lipdymo iš modelino, plastelino ir kt. Organizuojamos muzikos terapijos valandėlės.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd