8-5-233-47-05, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.     icon facebookicon googleplus icon lticon enicon ru icon neigalus

Projektų archyvas

Iš Europos struktūrinių fondų vykdėme projektą „Nepakantumo korupcijai didinimas tarp neįgalių asmenų neįgalumo ir darbingumo nustatymo procese“, kartu su partneriais – Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija "Vilniaus Viltis" kartu su projekto partneriais Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei VšĮ Sėkmės mokykla įgyvendina ES lėšomis finansuojamą projektą „Nepakantumo korupcijai didinimas neįgalių asmenų tarpe neįgalumo ir darbingumo nustatymo procese“ (projekto Nr. 10.1.2-ESFA-K-917-02-0005). Projekto pradžia 2018-12-12 ir pabaiga 2020-02-25.
Projekto aktualumą patvirtina Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programa, kurioje nurodyta, jog "nustatant neįgalumo bei darbingumo lygį, kompetentingų institucijų darbas ne visada yra skaidrus, o neįgalieji bei jų artimieji dažnai susiduria su korupcijos apraiškomis bendraudami su neįgalumą nustatančiais tarnautojais“. Viena to priežasčių - neįgaliųjų asmenų bei jų artimųjų suvokimas, kad problemas reikia spręsti duodant kyšį, bei procedūrų bei teisinės aplinkos nesupratimas.  

Vykdant projektą:
    1. Atlikta bendrijos narių apklausa dėl korupcijos apraiškų nustatant neįgalumą ir pristatyta „Neįgaliųjų bei jų artimųjų požiūrio į korupciją tyrimo ataskaita“. Tyrimo ataskaitos išvados paskelbtos spaudoje ir internetiniame puslapyje.
    2. Parašyti straipsniai respublikinėje ir rajoninėje spaudoje apie korupcijos apraiškas ir prevenciją.
    3. Užbaigiant projektą buvo surengti Antikorupcijos mokymai visoje Lietuvoje:. Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytaus raj. Dauguose, Druskininkuose, Klaipėdoje, Marijampolėje, Anykščiuose, Jonavoje, Radviliškyje, Šakiuose, Telšiuose. Nuoširdžiai dėkojame kolegoms iš minėtų miestų už pagalbą organizuojant mokymus.

Bendrija „Vilniaus Viltis“ pagal Švietimo mainų paramos fondo sutartį Nr. 2019-1-LT01-KA104-060382 įgyvendino  “Erasmus+”  KA1 projektą „Kompetencijų dirbant su proto negalia tobulinimas adaptuojant Šiaurės ir Vakarų Europos patirtį Lietuvoje“ nuo 2019-06-01 iki 2020-11-30.
Bendrijos „Vilniaus Viltis“ socialiniai darbuotojai š.m. sausio mėn. kėlė kvalifikaciją kvalifikacijos kėlimo kursuose Prancūzijoje, Akvitanijos regione. Vyko darbo stebėjimas vienoje Prancūzijos „Arkos“ bendruomenėje, tarptautinėje organizacijoje, įsikūrusioje daugelyje pasaulio šalių, tarp jų 2 „Arkos“ bendruomenės įsikūrė ir Lietuvoje. Taip pat buvo aplankyta socialinė įmonė „Magne ferma“, kurioje gyvena ir dirba 350 Congako apylinkių neįgaliųjų. Taip pat buvo aplankyta tėvų įkurtos socialinės dirbtuvės – darbo centras, kuriame neįgalieji mokomi dirbti ir ruošiami pereiti iš uždaros į atvirą darbo rinką – socialines įmones.

Bendrija „Vilniaus Viltis“ dalyvauja Vilniaus regiono pertvarkos projektuose „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra “. Pateikėme 3 paraiškas projektams ir laimėjome partnerių atranką:
    1. Apsaugotas būstas
    2. Pagalba neįgaliajam priimant sprendimus
    3. Socialinės dirbtuvės
Laukiame projektų starto!!!


Įgyvendinti projektai:


    1. „Bendrijos „Vilniaus Viltis“ organizacijos stiprinimas ir asmenų, turinčių proto negalią, interesų atstovavimas“ įgyvendintas iš 2009–2014 m. Europos Ekonominės Erdvės Finansinio Mechanizmo (toliau – EEEFM) NVO programos Lietuvoje fondo lėšų.  
    2. Projektas „SUTEIK MAN VILTĮ“  finansuotas iš ES struktūrinių fondų lėšų (2012-2015)

Our website is protected by DMC Firewall!